Daudziem cilvēkiem ūdens lietošana uzturā ir tikpat pašsaprotama, kā citi ikdienas rituāli. Turpinājumā 5 iemesli par labu ūdens lietošanai tiem, kas vēl šaubās, vai ūdens ir labākā izvēle!
1. Ūdens samazina stresu
Ja organismam nepietiek ūdens, cilvēka smadzenēs rodas stress un šis signāls tiek sūtīts pa visu ķermeni. Rodas nemiers, slikts noskaņojums un saspringums. Tāpēc ieteicams savā tuvumā vienmēr turēt glāzi vai pudeli ūdens, lai padzertos, tiklīdz nepieciešams.
2. Ūdens mitrina ādu
Ādas šūnu mitrināšanai ir nepieciešams tieši ūdens. Ūdens uzlabo asins un limfas cirkulāciju, kā rezultātā āda izskatās tīra, svaiga un starojoša.
3. Ūdens uzlādē un sniedz enerģiju
Ja cilvēka ķermenim trūkst ūdens, biežāk parādās nogurums un spēku izsīkums. Ūdens palīdz šūnām piegādāt skābekli un barības vielas, bet nepietiekoša ūdens daudzuma gadījumā šis process noris neefektīvi un šūnas sāk tērēt uzkrāto. Možumu un enerģiskumu reizēm var atgriezt tikai viena glāze ūdens.
4. Ūdens uztur muskuļu tonusu
Pavisam vienkārši – ja ūdens daudzums organismā ir pietiekošs, organisms daudz ilgāk un vienmērīgāk spēj izturēt lielu fizisko slodzi. Tāpēc sportojot svarīgi ir dzert ūdeni!
5. Ūdens palīdz pareizi darboties gremošanas sistēmai
Ar ūdens palīdzību mūsu ķermenis pareizi pārstrādā barību. Savukārt, nepietiekami uzņemta ūdens daudzuma rezultātā rodas dažādas veselības problēmas, piemēram, palielināts kuņģa skābes līmenis.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply